ایران و ارمنستان منطقه آزاد اقتصادی تاسیس می‌کنند

وزیر اقتصاد ارمنستان گفت: این کشور در حال همکاری با ایران برای ایجاد یک منطقه آزاد اقتصادی در منطقه مقری در جنوب ارمنستان است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از پایگاه خبری وستنیککاوکازا، آرتسویک میناسیان، وزیر اقتصاد ارمنستان گفت، دولت این کشور در حال همکاری با ایران برای ایجاد یک منطقه آزاد اقتصادی در منطقه مقری در جنوب ارمنستان است.

میناسیان بدون اشاره به زمان شروع به کار این منطقه گفت: «ایجاد یک منطقه آزاد اقتصادی با ایران بستر مناسبی برای تولید کالا و انتقال خدمات به ویژه در بخش مرزی فراهم خواهد کرد.»

وی گفت، این منطقه موجب تحریک روابط بین ایران و اتحادیه اقتصادی اوراسیایی خواهد شد که ارمنستان هم بخشی از آن است و کالاهای تولید شده در آنجا نیز از رژیم های تجارت ترجیحی ارمنستان که با اروپا، آمریکا، کانادا، سوئیس و ژاپن برقرار شده، برخوردار خواهند شد.

وی افزود، هدف از این اقدام توسعه تولید و صادرات کالا از این منطقه خواهد بود. میناسیان اضافه کرد، پیش نویس طرح ایجاد این منطقه تهیه شده است.

طرح ایجاد این منطقه آزاد اقتصادی اولین بار روز 22 اوت توسط هوویک آبراهامیان، نخست وزیر ارمنستان اعلام شده بود. نخست وزیر ارمنستان این طرح را فرصت اقتصادی خوبی برای ارمنستان ارزیابی کرده بود.